Wall-e (21303) i jego giętka szyja

Jakiś czas temu w ramach projektu LEGO Ideas pojawił się nowy, przeuroczy zestaw – WALL-E. Zestaw jest jednym z tych, które od razu wpisują się w kategorię „MUSZĘ-TO-MIEĆ” – nie tylko ze względu na przywiązanie do przedstawionej postaci, ale przede wszystkim z uwagi na bardzo ciekawe rozwiązania konstruktorskie.

Niestety od dnia premiery nad zestawem ciąży klątwa. Przy tak delikatnej i skomplikowanej formie, ciężar oczu Wall-e’go przewyższał możliwości jego giętkiej szyji co skutecznie uniemożliwiało sensowne ustawienie go na półce. Tydzień po premierze LEGO chwilowo osunęło zestaw ze sprzedaży, wydało dodatkowy mini manual dotyczący wzmocnienia części szyjnej (nie tej, o którą chodziło co prawda, ale liczą się chęci). Teraz, kilka tygodni po tamtych wydarzeniach, zestaw znów został wycofany ze sprzedaży – ilość skarg klientów sprawiła, że LEGO oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad rozwiązaniem problemu „giętkiej szyi”. Rozwiązania problemu powinniśmy spodziewać się na dniach.

Cała sprawa pokazuje, jak w imię oszczędności zmodyfikowano oryginalny projekt z LEGO Ideas – i jakie miało to konsekwencje. Jakie jest Wasze zdanie w kwestii takich modyfikacji oraz wypuszczania modelu z usterką? Czekamy na Wasze komentarze.

18557868699_1572c1d450_o

Leave a comment

Your email address will not be published.


*