Lista zakupów #1

Cykl „lista zakupów” będzie poświęcony zestawom, na które polujemy. Tym razem przedstawię Wam moje „must-have” na najbliższy czas. Do dzieła!

 

Changing Seasons (31038)
31038-1

Jestem ogromną fanką domków – mam ich całą masę, ale na widok każdego nowego zestawu w zapowiedziach zawsze mam ten specyficzny błysk w oku pt. „MUSZĘ go mieć!”. W wypadku Changing Seasons moja reakcja była podobna, acz z pewnym dopełnieniem: „MUSZĘ go mieć…! TERAZ!”. Changing Seasons jest bowiem prze-epicki!

31038-331038-2Uwielbiam lego za zestawy 3w1, które nie dość że oszczędzają moje pieniądze, ale i miejsce w domu, to sprawiają jeszcze tyle frajdy. Zazwyczaj przy domkowych 3w1 otrzymywaliśmy jeden super wypasiony budynek (zbudowany z praktycznie wszystkich klocków w pudełku) oraz dwie jego biedniejsze wersje, które zazwyczaj budowałam bez większego zainteresowania. Byle sprawdzić, czy może jednak mnie czymś nie zaskoczą. W wypadku Changing Seasons otrzymujemy trzy równorzędnie ciekawe konstrukcje – domek w lecie, na jesieni i w zimie. Wszystkie zawierające fajne rozwiązania (tu grill, tam bałwan i choinka), wszystkie wyglądające jako „ten główny” projekt zestawu 3w1. Changing Seasons to po prostu marzenie każdego fana domków. Już nie mogę doczekać się aż trafi w moje ręce!

31038_pudełkoZestaw: Changing Seasons
Numer: 31038
Seria: Creator
Rok wydania: 2015
Wiek: 8-12
Ilość klocków: 536
Ilość figurek: 2 (w tym jedno dziecko)
Ciekawe dodatki:
Cena: 229,99 zł

 

Deep Sea Exploration Vessel (60095)

60095-1Statki nie są moim konikiem, ale od czasu zakupu pirackich zestawów jestem jakoś przychylniej do nich nastawiona. W Exploration Vessel najbardziej podoba mi się wrak i to właśnie po jego zobaczeniu zainteresowałam się resztą serii Deep Sea. Do zakupu zachęca również cena zestawu – 400 zł za taką ilość klocków i figurek (aż pięć morskich stworzonek!) wydaje się być rozsądną kwotą. Prócz wraku, minifigów i zwierzaków, w zestawie znajdziemy też duży statek z wyciągarką i pontonem (swoją drogą w bardzo ładnej kolorystyce) oraz aż trzy minipojazdy do podwodnej eksploracji. Jak dla mnie – super!

60095_pudełkoZestaw: Deep Sea Exploration Vessel
Numer: 60095
Seria: City, Deep Sea
Rok wydania: 2015
Wiek: 8-12
Ilość klocków: 717
Ilość figurek: 7 (pięciu nurków w dwóch wariantach, dwóch członków załogi)
Ciekawe dodatki: ośmiornica, ryba piła, trzy rekiny (w tym jeden biały!)
Cena: 399,99 zł

 

Arctic Icebreaker (60062)

60062-1Last but not least, zestaw, który kupił mnie niesamowitą wręcz ilością mniejszych konstrukcji, które w sobie zawiera. Mamy więc: duży statek z helikopterem i skuterem śnieżnym na pokładzie, moduł badawczy z dodatkową, zewnętrzną anteną transmisyjną i słupem oświetleniowym, lodową skałę (z klejnotem zamrożonym w środku) ciągniętą przez minispychacz na gąsienicach, a do tego psi zaprzęg z saniami, okrągłe bryły lodu oraz… białego niedźwiedzia! No i oczywiście figurki, których mamy aż siedem (podobają mi się zwłaszcza niebieskie kaptury z futerkiem). Na szczęście, ta powalająca ilość oddzielnych konstrukcji nie odbija się na cenie zestawu (450 zł to jak dla mnie uczciwa kwota).

60062_pudełkoZestaw: Arctic Icebreaker
Numer: 60062
Seria: City, Arctic
Rok wydania: 2014
Wiek: 6-12
Ilość klocków: 717
Ilość figurek: 7
Ciekawe dodatki: cztery husky, niedźwiedź polarny
Cena: 449,99 zł

Leave a comment

Your email address will not be published.


*