Lego Bricktober 2014

Bricktober 2014

Już niedługo rozpocznie się Bricktober* – specjalna akcja promocyjna Lego i Toys R Us, w której będzie można zdobyć aż cztery kolekcjonerskie zestawy. Co ważne, będzie je można dostać tylko i wyłącznie w trakcie października w tej konkretnej sieci sklepów – limitki nie będą nigdzie indziej dystrybuowane. Przyjrzyjmy się zatem zestawom, które można było zdobyć w zeszłym roku w Stanach Zejdnoczonych, zaś w tym roku będzie je można dostać w polskich sklepach Toys R Us…

15199899826_0e5bc378ce 15036352277_d85bb9f0f6 15036338298_77a2e0f013 15036233820_206f148492

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestawy limitowane zawsze cieszą moje oko – przygotowane z dużym wyczuciem i dbałością o detale są perełkami w każdej kolekcji. Nie inaczej sytuacja wygląda z wypuszczoną specjalnie dla sieci sklepów Toys R Us serią Bricktober 2014. Wchodzące w jej skład cztery zestawy przedstawiają budynki typu „mini modulars” (pod tą samą nazwą kryje się również set 10230, będący miniaturką kamienic z serii Creator Exclusive), zaś do każdego pudełka dołączone są dwa minipojazdy – od samochodu, po helikopter.

15219844851_95027a2ee0 Zawierający 164 klocki, Theater (40180) ma dość prostą, modernistyczną bryłę budynku. Na środku mamy wielki neon (dodatkowo po obu stronach podświetlony lampami) oraz poziomy szyld, na którym domyślnie znajduje się tytuł wystawianego spektaklu. Nie mogło zabraknąć też szerokich, szklanych drzwi oraz czerwonego dywanu. Lampa z wiszącym na niej afiszem dodaje smaku, choć musze przyznać nie jest to mój ulubiony zestaw z tej serii. Na pocieszenie, w pudełku znajdziemy również samochód policyjny oraz niebiesko-szarego pikapa.

15036352387_0a4df50054 Pizza Place (40181), choć zawiera najmniej klocków (dokładnie 139 sztuk), jest jednym z najlepszych zestawów serii Bricktober 2014. Kolorowy, z wielkim szyldem pizzy na froncie od razu przyciąga uwagę. Uwielbiam w nim właściwie wszystko – od daszku w kolorach włoskiej flagi przez parasol z dwoma krzesełkami aż po srebrne detale na dachu. Idealne połączenie wszystkich elementów sprawia, że nawet najbardziej wybredny fan lego będzie nim zachwycony. Do zestawu dołączony jest brązowy samochodzik oraz (a jakże!) utrzymana w biało-zielono-czerwonej kolorystyce ciężarówka do rozwożenia pizzy.

15222546492_4c603facec Moim kolejnym ulubieńcem jest Fire Station (40182). Liczący 175 klocków zestaw przypomina mi Fire Brigade (10197) z cyklu Creator Exclusive, do którego mam ogromny sentyment (dość powiedzieć, że odtwarzałam go grając w Minecrafta ;). Świetny odcień czerwieni idealnie współgra z dwoma rodzajami szarości i czernią. W remizie strażackiej nie mogło zabraknąć opuszczanych, półprzezroczystych drzwi, wielkich lamp po bokach bramy (oczami wyobraźni widzę jak się rozświetlają podczas alarmu), wieży z dzwonem (trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby go zobaczyć, ale obiecuję – jest!) oraz oczywiście… hydrantu. Całość dopełnia wóz strażacki z podnoszoną drabiną oraz helikopter, który notabene ma swoje minilądowisko na dachu budynku.

Na koniec zostawiła15222546372_0149077033m sobie prawdziwą perełkę – utrzymany w klasycznym stylu Town Hall (40183). Budynek zwiera najwięcej klocków, bo aż 186 i patrząc na niego widać, że dużo się dzieje. Mamy więc i kolumny, i posągi żab przy schodach wejściowych, masę daszków, kopułę… No i oczywiście wielki zegar. Całość utrzymana jest w stonowanych barwach, a ich połączenie uważam za bardzo udane. Uroku dodaje mu bardzo ładna lampa (chyba już Wam pisałam, że uwielbiam wszelkie rozwiązania lego dotyczące oświetlenia) oraz klomby po bokach schodów. W zestawie znajduje się również żółta taksówka (przynajmniej mi kojarzy się z taksówką, ale równie dobrze może to być zwykły samochód) oraz czerwony autobus typu double-decker, który jest moim ulubionym dodatkiem zaraz obok helikoptera.

No dobrze, wiemy więc jak wygląda każdy z zestawów oddzielnie, przejdźmy więc do głównego pytania – jak prezentują się razem. Poszczególne budynki można ze sobą łączyć w dowolnej konfiguracji, zupełnie jak ich większe odpowiedniki z serii Creator Exclusive, co uważam za ogromny plus (sama połączyłam je inaczej niż sugerowało lego – efekt możecie zobaczyć chociażby na naszym instagramie). Co ciekawe, choć budynki w znaczący sposób różnią się od siebie – zarówno kolorystyką, jak i swoją bryłą – ustawione jeden obok drugiego stanowią zgrabną całość. Ciągnący się przez całą ulicę chodnik oraz pas zieleni z powtarzającymi się elementami (drzewkami i lampami) nadaje całości schludny wygląd. Choć miałam duże obawy o różne wysokości budynków, te, po dobrym ustawieniu, idealnie się do siebie dopasowały – niczym puzzle.

z2Jeśli chodzi o pojazdy, które były dołączone do zestawów, to uważam je za miły, acz niekoniecznie potrzebny dodatek. Być może zostały one dodane bardziej z myślą o dzieciach, które mogłyby złożony zestaw wykorzystać do zabawy, a nie tylko udekorowania biurka. Podoba mi się natomiast ich różnorodność – pracownicy Lego nie poszli na skróty i wymyślili szereg różnych buildów, z których tylko jeden nie przypadł mi do gustu i to wyłącznie z powodu swojego koloru (brązowy samochód). Elementem, z którego zdecydowanie bym zrezygnowała (i bez wahania pozbyłam się go ze swoich zestawów) jest przezroczysta podstawka pod auta. Osobiście wolę, by moje pojazdy stały na kołach, a nie lewitowały w powietrzu.

Długo zastanawiałam się, czy jest coś co, prócz wspomnianych już niepotrzebnych klocków w pojazdach, nie podobało mi się w serii Lego Bricktober 2014. I powiem szczerze – nie ma. Zestawy są wręcz genialne – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Podejrzewam, że Ci drudzy mogą mieć nawet więcej zabawy niż młodsi fani lego. Mamy tu proste, małe buildy, które powalają na kolana swoją złożonością i kompatybilnością elementów. Tu wszystko jest przemyślane – od kolorów, po detale. Prawdziwy majstersztyk! 10/10. Nie ma na co czekać, tylko ruszać do Toys R Us!

Zestaw: Theater, Pizza Place, Fire Station, Town Hall
Numer: 40180, 40181, 40182, 40183
Seria: Toys R Us Bricktober
Rok wydania: 2014
Wiek: 7+
Ilość klocków: Theater – 164, Pizza Place – 139, Fire Station – 175, Town Hall – 186
Ilość pojazdów: po dwa w każdym zestawie

 

* Bricktober odbywa się nieprzerwanie już od 6 lat. Pierwsza akcja promocyjna Lego i Toys R Us wystartowała w 2009 roku i w jej ramach zbierało się specjalny, halloweenowy obrazek na klockach duplo – należało co tydzień kupić zestaw lego i odebrać jedną część setu. W kolejnych latach można było otrzymać magnesy z minifigami (najstarszy wzór, rycerz, pochodził aż z 1978 roku!), następnie w 2012 i 2013 roku set pięciu klasycznych figurek, aż w końcu w 2014 zestaw z mini modularsami. Jak widać Lego i Toys R Us co dwa lata zmieniają koncept nagrody (co jest słusznym rozwiązaniem), jednak bardzo chciałabym, by zostali przy minibudynkach na dłużej.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*